W dzisiejszym świecie tworzenie aplikacji, które są z natury asynchroniczne wymaga od nas opanowania technik programowania które pozwalają na pisanie czytelnego i łatwego w rozwijaniu kodu. Reactive Programming może pomóc w pisaniu kodu, który jest niezawodny, skalowalny i bardziej wydajny.
Przykładem aplikacji z natury asynchronicznych są aplikacje umożliwiające granie i inwestowanie na giełdach – zarówno tradycyjnych, jak i giełdach kryptowalut. Obsługa wielu strumieni danych rynkowych pochodzących z różnych źródeł przy jednoczesnym zapewnieniu poprawnej obsługi wyjątków, błędów i zerwanych połączeń byłaby zadaniem karkołomnym, gdyby nie możliwości jakie daje nam reactive programming.
W tej prezentacji pokażę w jaki sposób reactive programming pomaga w pisaniu oprogramowania do automatycznego inwestowania w kryptowaluty na +30 giełdach z całego świata na przykładzie rozwiązań firmy Algotrader. Opowiem o zaletach takiego podejścia, ale i pułpkach, na jakie natrafiłem pisząc kod integrujący wiele strumieni danych z zleceniami użytkowników i obsługą wszelkiej maści możliwych wyjątków.